Jak kupovat?

1) Registrace uživatele

Registrace uživatele je povinná a slouží k částečnému ověření identity přihazujících. Registrační formulář naleznete na této stránce. Po úspěšném odeslání uvedeného formuláře obdrží správce aukčního systému avízo, Vámi zadané registrační údaje zkontroluje a pokud je vše v pořádku, uživatelský účet Vám nejpozději do 48 hodin aktivuje. O aktivaci účtu bude nový uživatel informován emailem.


2) Přihlášení

Přihlašovací formulář naleznete na této stránce. Pokud jsou Vámi zadané přihlašovací údaje správné, v horním modrém menu se objeví Vaše jméno - to je příznak správného přihlášení. Odhlásit se můžete najetím myši na Vaše jméno a zvolením "Odhlásit se" v menu.


3) Volba aukce

Na hlavní úvodní stránce tohoto webu je vždy uveden seznam aktivních aukcí (nemusí být žádná, může být i několik). Kliknutím na její název se aukce nastaví jako zvolená - její název se objeví v záhlaví a současně se vypíše seznam nabízených holubů. Na hlavní stránku s výpisem aukcí se dostanete kliknutím na hlavní nápis v hlavičce nebo přes menu Aukce / Seznam aukcí.


4) Přihazování

Přihazování je možné kliknutím na odkaz "přihodit" nebo v menu Aukce / Přihazování. Přihodit můžete dvěma způsoby:

a) jednorázově vyšší nabídku než je aktuální,
nebo
b) svou maximální částku, do které bude automaticky za vás přihazovat počítač vždy po přehození někým jiným.

Přihození je povoleno v případě, že Vaše nabídka je vyšší než aktuální a aukce holuba nebyla ukončena. V případě, že je na konkrétní aukci zadáno automatické přihazování, bude systém akceptovat i dorovnání této maximální částky. V takovém případě je za nejvyšší nabídku považován dřívější příhoz.
V tabulce aktuálního stavu nabídek jsou barevně zvýrazněny Vaše nabídky a pokud je vaše nabídka nejvyšší, objeví se u nabízeného holuba i Vaše přezdívka.
Po ukončení aukce a v případě, že byla nabídka nejvyšší, obdrží výherce informační email s návodem, jak si vyhledat výpis o přihazování. V menu „Uživatel“ - „Vydražení holubi“ má každý uživatel k dispozici přehled všech svých vydražených holubů.Princip aukcí

Každá aukce končí oficiálně v čase, který je uveden v seznamu aukcí na hlavní stránce. Po této době začne počítač odpočítávat 5 minut a pokud se během této doby nabízená částka za holuba nezvýší, u dotyčného holuba aukci automaticky zastaví. Odpočet času, který zbývá do konce aukce každého holuba je uveden v seznamu nabízených holubů nebo ve výpisu "Aktuálního stavu nabídek a přihazování." Každá další nabídka po oficiálním konci dražby znamená posunutí konce aukce o dalších 5 minut. Dává se tak šance reagovat jinému zájemci. Holub se stane majektem uživatele, který zvýší nabídku naposled. Vše probíhá zcela automaticky a bez zásahu lidské ruky.